OASIS R 140 IPX4 - stropní ventilátor do vlhka o průměru 140cm

0024400

Nové zboží

Stropní ventilátor O.ERRE OASIS R 140 IPX4 kvalitního provedení do vlhkého prostředí, s možností reverzních otáček o průměru lopatek 140cm.

Více informací

do měsíce

3 613 Kč

Parametry

Jmenovité napětí [V~50Hz] 220-240V
Krytí IP IP X4
Barva ventilátoru bílá
Průtok vzduchu [m³/hod] 15600
Počet fází jednofázové
Příkon [W] 75
Kuličková ložiska ano
Záruka 2 roky

Více informací

   Stropní ventilátory O.ERRE OASIS R IPX4 je zvlášť vhodný pro skleníky, stáje, farmy a všechna vlhká místa, s možností změny směru otáčení lopatek ventilátoru. Zpětný chod lopatek umožňuje oběh teplého vzduchu v zimním období. Tři hliníkové lopatky jsou aerodynamicky konstruované na přesun velkého objemu vzduchu při nízkých otáčkách. Tělo motoru je z hliníku a motor s externím rotorem je osazen kuličkovými ložisky. Provedení v bílé barvě čtyř modelů s průměrem lopatek 90, 120, 140 a 150 cm.
   Je všeobecně známe, že teplota vzduchu v místnosti je vyšší u stropu a nižší v blízkosti podlahy. Použitím stropních reverzních ventilátorů se snižuje rozdíl teplot mezi stropem a podlahou. Stropní ventilátory v létě poskytují ochlazující pocit a v zimě umožňují šetřit náklady za vytápění. Tyto ventilátory tlačí teplý vzduch směrem dolů a tím vytváří pocit stálé, neměnné teploty okolí. Výhody jsou zejména v průmyslových objektech, kde jsou většinou vysoké stropy.

Charakteristické vlastnosti stropních ventilátorů v místech s běžnou výškou stropu, v závislosti na ročním období.

  • Letní období: Vzduch od země je tlačen ventilátorem ke stropu, dále klesá podél stěn a vytváří příjemný, osvěžující pocit. Lidé tím nejsou vystaveni přímému proudu vzduchu. Samozřejmě je nutné měnit směr otáček vrtule, pro požadovaný záměr ventilace.
  • Zimní období: Vzduch je tlačen od stropu směrem k podlaze místnosti. Teplý vzduch se mísí se studeným a průměrná teplota se stává pocitově příjemnou. Předchází se tím nepříjemnému proudění chladného vzduchu.

 

Příslušenství

Ke stažení

Katalog O.ERRE Oasis

Katalogový list stropních ventilátorů O.ERRE série Oasis v češtině

Ke stažení (791.85k)